گزارش بازینامه، از نشست خبری «برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۳۹۶ و آخرین تحولات رویداد TGC»

نشست خبری «برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۳۹۶ و آخرین تحولات رویداد TGC» روز یکشنبه، یازدهم تیر ماه، ساعت ۸ صبح برگزار شد. هدف اصلی این نشست، شفاف سازی راجع به کارهای صورت گرفته برای TGC و برنامه‌های آن و همین‌طور معرفی برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۳۹۶ بود.

ابتدا مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، آقای حسن کریمی قدوسی پیرامون برنامه‌های بنیاد شروع به صحبت کردند. کریمی قدوسی از فعالیت‌های سال‌های گذشته بنیاد و تاثیراتی که این سازمان بر صنعت بازی و بازی‌سازی ایران گذاشته صحبت کرد. او همچنین برنامه‌های آینده و در حال انجام بنیاد را نیز شرح داد که مهم‌ترین آن راه‌اندازی سامانه ملی بازی‌های رایانه‌ای است. وی در ادامه صحبت‌هایش افزود که TGC تنها یکی از چندین پروژه‌هایی است که بنیاد برای پیشرفت این صنعت در نظر گرفته است. او اعلام کرد که این همایش بهترین فرصت برای تمامی فعالان صنعت بازی‌های رایانه‌ای است. از بازی سازان و توسعه‌دهندگان گرفته تا رسانه‌ها که می‌توانند دستاوردهای خود را نمایش دهند.

IMG_0626 (Copy)

سپس مهرداد آشتیانی، معاون روابط بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای صحبت‌های خود را آغاز کرد و  اهمیت و کلیات این همایش را توضیح داد. تقریبا اکثر حرف‌ها و موضوعاتی که آشتیانی بیان کرد پیش‌تر اعلام شده بود و همگی از آن مطلع بودند. هر چند یک سری موضوعات مهم نیز در این بین مطرح شد.  از جمله این که در همایش TGC قرار است ناشران و سرمایه‌گذاران زیادی حضور پیدا کنند تا دستاوردهای توسعه‌دهندگان ایرانی را ببینند و این فرصت مناسبی است تا تعامل فعالان ایرانی با ناشران خارجی بیشتر شود که در نهایت همه این فعالیت‌ها به پیشرفت صنعت بازی رایانه‌ای ایران کمک خواهد کرد.

IMG_0653 (Copy)

آشتیانی به توضیح نحوه برگزاری کلاس‌ها و آمار و ارقام پرداخت. او ساعت کلاس‌ها را اعلام و برای موثر بودن این کلاس‌ها ابراز امیدواری کرد. او در صحبت‌هایش اشاره کرد که روز اول همایش تا ساعت ۱۸:۳۰ خواهد بود اما روز دوم به خاطر مراسم اختتامیه و اهدای جوایز تا ساعت ۲۰  به طول خواهد انجامید.

IMG_0689 (Copy)

در آخر، آقایان حسن کریمی قدوسی، مهرداد آشتیانی و متین ایزدی به سوالات حضار و خبرنگاران پاسخ دادند که اکثر سوال‌ها حول حضور مهمان های خارجی و ناشرین بود و آقای آشتیانی به همه این اطمینان را داد که به بهترین شکل ممکن با مهمانان برخورد می‌شود و آن‌ها به امید همکاری کامل وارد ایران می‌شوند و تمامی انرژی و وقت خود را در این دو روز روی تشکیل کلاس‌های تخصصی و سخنرانی‌ها صرف خواهند کرد. از سوال‌های مهم دیگر خبرنگاران، برگزاری دوره‌های بعدی این جشنواره بود که آقای کریمی قدوسی در پاسخ گفت: همه ما منتظر این همایش هستیم تا بازخوردهای مهمانان و حضار را ببینیم، اما مطمئنا اگر دوره‌های بعدی را برگزار کنیم، مهمانان و متخصصان بیشتری را برای حضور دعوت خواهیم کرد.

این نمایشگاه، ۱۵ و ۱۶ تیر ماه، در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.