رونمایی از سه منهای یک بازی ایرانی! | گزارش آیین رونمایی از دو بازی جدید ایرانی

آیین رونمایی از سه بازی «لایو تی وی تایکون (Live TV Tycoon)» و «قفس (The Cage)» در روز دوشنبه آخرین هفته شهریور ماه امسال در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

در شروع رونمایی مسئولین برگزاری بیان کردند که بازی «پسرخوانده» به‌دلیل موارد به‌وجود آمده در نسخه جدید این بازی از روند رونمایی حذف شده است. موضوعی که عجیب به نظر می‌رسد و هنوز علت حضور نیافتن تیم پاییزان در این رونمایی به‌طور کامل مشخص نشده است. چون دقیقا دو ساعت قبل از مراسم بود که مدیر تیم پاییزان، در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که پسرخوانده در این مراسم رونمایی نخواهد شد! به هر حال باید منتظر واکنش سازنده‌ها یا مسئولین بنیاد در این رابطه باشیم.

در ادامه مراسم، مسئولین برگزاری به این موضوع اشاره کردند که تمامی بازی‌سازان می‌توانند برای رونمایی بازی خود به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مراجعه کنند و بنیاد بعد تایید محصول آن را طی مراسمی رونمایی می‌کند.

جمعیت حاضر اکثرا خبرنگار و بازی‌ساز بودند و میزان کمی مخاطب بازی‌باز حضور داشت که مسئولین مراسم بیان کردند که هدفشان این است که مراسم‌های رونمایی بتواند توجه هر سه مخاطب رسانه، بازی‌سازان، و بازی‌بازها را به خود جلب کند. همچنین مسئولین مجددا به این مطلب اشاره کردند که بنیاد طرح‌های حمایتی دارد و تا پایان سال یک میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای بازی‌سازان تهیه می‌گردد و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. اما از بعد سخنرانی‌های مختلف نوبت به بخش شیرین صحبت بازی‌سازان و ارائه بازی خود به مخاطبان حاضر در سالن رسید.

IMG_2427

بازی «لایو تی وی تایکون (Live TV Tycoon)» که توسط تیم «اسید گرین گیمز» طی پانزده ماه ساخته شده و ساخت این بازی چالش بزرگ و موفقیت‌آمیزی برای این تیم بوده. ایده این بازی براساس مدیریت یک شبکه تلوزیونی است که شما می‌توانید شبکه خود را در آن مدیریت کنید. هدف اصلی پیروزی و موفقیت در مقابل شبکه‌های دیگر و جذب مخاطب با ساخت برنامه‌های جذاب است. برای ساخت برنامه‌های جذاب می‌توانید از قابلیت‌های مختلف و جالب بازی مانند استخدام بازیگر، ساخت محیط جذاب برای برنامه و ایجاد موضاعات مختلف ورزشی، آشپزی و… استفاده کنید. در نهایت این بازی برای شما تجربه جالب و تازه‌ای را به همراه خواهد داشت. سازندگان این بازی عبارتند از: یاسمن فرازان، صادق برمند، سینا جلالی، علی ارشادیان، نرگس فرازان، ریحانه آل شیخ، که همگی از بازی‌سازان با سابقه هستند.

IMG_2441

بازی «قفس (The Cage)» که توسط تیم «منتال استودیو» در حال ساخت است؛ تیمی که با داشتن حدود سه سال سابقه کار یک سال و نیم از وقت خود را صرف ساخت این بازی کرده‌اند. نسخه اولیه این بازی در طی یک ماه در مسابقات بازی‌سازی Level Up ساخته و بعد از آن، این استودیو متوجه پتانسیل این بازی شد و تلاش کرد تا نسخه‌ای کامل و جذاب از این بازی بسازند. از جمله نکات جذاب این بازی سبک هنری آن است. تا کنون بیش از هفتاد درصد پروژه به اتمام رسیده و بازخورد‌های خوبی در پی داشته و می‌توان گفت پروژه راضی‌کننده بوده. سازندگان این بازی عبارتند از: مهدی مرزبان، سمیرا فرهمندفر، غلامعلی حسینی، مجتبی طاهری که بسیار بازی‌سازان خلاقی هستند.

به‌طور کلی، رونمایی از این دو بازی، حرکت نیک و پسندیده‌ای بود. هر دو بازی سرشار از خلاقیت هستند و حتی در نمایشگاه TGC نیز خوش درخشیدند. امیدواریم هر دو اثر در زمان عرضه نیز موفق باشند و به بازی‌های پرافتخار ایرانی تبدیل شوند.