بازینامه یک ساله شد‍!

سال گذشته چنین روزهایی بود که شماره اول مجله بازینامه منتشر شد. مجله‌ای که پس از دو ماه برنامه‌ریزی مداوم و جلسات پی در پی در تابستان، نخستین شماره‌اش در مهر ماه سال ۱۳۹۴ منتشر شد. از همان ابتدا تنها هدف ما ارائه مطالب آموزشی در حوزه بازی‌سازی به ساده‌ترین زبان ممکن بود. از همان ابتدا می‌دانستیم کار سختی در پیش داریم و مسیر پیش رویمان دشوار است. ولی با حمایت شما خوانندگان عزیز این کار به نتیجه رسید و یک سال کامل در کنار یکدیگر بودیم. سالی پر فراز و نشیب که پیچ و خم راه را نشانمان داد.

بعد از گذشت یک سال، موفق شدیم بیش از ۱۰۰ مقاله در زمینه‌های متعددی تولید و منتشر کنیم که در نوع بی‌نظیر است. مقالاتی که سعی شد عمده آن‌ها مربوط به پروسه ساخت بازی‌های رایانه‌ای باشد. تحریریه پرتلاش بازینامه چه عزیزانی که قبلا در تیم مجله بودند و چه دوستانی که الان در جمع ما هستند همگی با هم کاری کم‌نظیر انجام دادند و با تولید این حجم از مطالب متنوع قشر گسترده‌ای را پوشش دهند. در کنار مقالات تخصصی سعی شد تا دغدغه و صحبت‌های بازی‌سازان داخلی را در قالب مطالب مختلف بررسی کنیم. و از طرفی با انجام مصاحبه‌های خارجی با افرادی همچون ارنست آدامز و کیت ادوارد نظرات آن‌ها را در رابطه با صنعت بازی‌سازی ایران جویا شدیم که خود نقطه قوتی برای بازینامه بود. نتیجه این همدلی و اتحاد یک ساله لذت‌بخش بود و امیدواریم این روند در سال دوم فعالیت بازینامه نیز ادامه داشته باشد.

برنامه‌های بیشتری داریم تا بهتر از همیشه بتوانیم میزبان شما مخاطبان عزیز باشیم. معرفی این برنامه‌ها را نیز به روزی که عملی شدند موکول می‌کنم.

از همه این‌ها که بگذریم تمام این موفقیت‌های کسب شده فقط و فقط با کمک و همراهی خوانندگان عزیزی بود که یک سال تمام ما را تحمل کردند و با نظرات خوب و سازنده خود ما را یاری کردند. باشد تا سالی دیگر میزبان نگاه‌های شما خوبان باشیم.