کوجیما پروداکشنز از موتور بازی‌سازی Death Stranding و آخرین تریلر این عنوان می‌گوید

در رویداد “پلی‌استیشن اکسپرینس” امسال، شرکت “کوجیما پروداکشنز” میزگردی در خصوص جزئیات اولین بازی خود، یعنی “Death Stranding” داشت.
در این میزگرد که به میزبانی “Geoff Keighley” برگزار شد، “هیدئو کوجیما” (که به تازگی موفق به دریافت نماد صنعت گیم سال شده است) نیز حضور داشت. در طول میزگرد شاهد اولین نمایش فخرفروشانه تریلر “مرگ کناره می‌گیرد” بودیم. این بار همراه با موسیقی “easy way out” از گروه “low roar” تریلر حال و هوای دیگری داشت.
کوجیما در مورد همکاری با “Mads Mikkelsen” (بازیگر دانمارکی) ،” Guillermo Del Toro” (کارگردان و نویسنده مکزیکی ) و “Norman Reedus” (بازیگر آمریکایی) صحبت کرد. او در خلل صحبت‌هایش گفت مدت‌ها یکی از طرفداران میکلسن بوده است و از طریق آشنایی با نورمن ریدس و آشنایی او با دل تورو که از دوستان میکلسن است، به او دست پیدا کرده است. همچنین کوجیما در جواب جف کیلی در مورد حضور شخصیت زن در بازی گفت:«البته که شخصیت زن در بازی حضور دارد. اما در حال حاضر آماده اعلام کردن جزئیات نیستیم.» کوجیما همچنین اعلام کرد که میکلسن شخصیت منفی داستان خواهد بود.
کیلی همچنین بحث شایعه وجود بعضی ارتباط‌ها بین دو تریلر بازی که در W3 و گیم آواردز نمایش داده شدند را پیش کشید. مانند یکسانی زمان ناپدید شدن کودک تا پایان تریلر اول و زمان پیدا شدن او در تریلر دوم. کوجیما تایید کرد که در هر دو تریلر سرنخ‌هایی است و از آنجایی که زمان زیادی تا انتشار بازی مانده است او می‌خواهد که طرفداران در این مدت این سرنخ‌ها را کنار هم بگذارند.
این میزگرد همچنین شاهد حضور “Herman Hulst” مدیر عامل “گوریلا گیمز” و همچنین ” Mark Cerny” بود که در آن اعلام شد که بازی “Death Stranding” از موتور”Decima” استفاده می‌کند که نسخه به‌روز شده‌ موتوری است که “گوریلاگیمز” استفاده می‌کند. سرنی توضیح داد که چگونه در انتخاب موتور مناسب به کوجیما کمک کرده است و برای راهنمایی دقیق از او دو هفته مهلت خواسته است.
این دو نفر (کرنی و هالست) پس از گشت و گذار در چند استدیو تصمیم به استفاده از دسیما گرفتند. هالست همچنین اشاره کرد که فلسفه آزادی برای استفاده از موتورش دارد و آن را به همه بازی‌سازانی که موتور خاصی ندارند پیشنهاد می‌کند.