مصاحبه با چهره های شاخص صنعت

بی شک یکی از اموری که تاثیر بسزایی در معرفی صنعت بازی های رایانه ای ایرانی به سایر بازی سازان دنیا دارد، ایجاد ارتباط موثر با سایر بازی سازان خارجی است. این ارتباطات جدا از اینکه باعث از بین رفتن بسیاری از شبهات به وجود آمده از ایرانیان در سایر کشورها می شود، موجب پیشرفت بازی سازان داخلی نیز خواهد شد.

 

یکی از اهداف مجله تخصصی – آموزشی “بازینـــــامه” این است که ارتباط خود با افراد سرشناس در صنعت بین المللی بازی های ویدئویی را حفظ کرده و سایر توسعه دهندگان بازی های ویدئویی در اقصی نقاط جهان را با صنعت سرگرمی در ایران آشنا کند.

 

در شماره اول این مجله مصاحبه ای کوتاه با سه تن از چهره های شاخص صنعت بازی، که آشنایی کاملی با بازی سازان ایرانی داشته اند ارائه خواهیم داد. پاسکال لوبان، طراح بازی شناخته شده فرانسوی که بیش از سی سال سابقه طراحی بازی و تدریس در زمینه طراحی بازی های رایگان دارد، در اوایل سال ۲۰۱۵ از ایران دیدن کرده و آشنایی کاملی با بازی سازان ایرانی به دست آورده است. دکتر ارنست آدامز، بنیان گذار انجمن بازی سازان ( IGDA ) و خانم کیت ادوارد به عنوان مدیر عامل انجمن بازی سازان، از دیگر افرادی هستند که با صنعت بازی سازی ایران آشنا بوده و توانستیم پس از مکاتبات فراوان  مصاحبه ای مختصر ولی مفید با این بزرگان داشته باشیم.