طراحی بازی های رایگان

این روزها سیاست بسیاری از تیم های تولید کننده بازی، و حتی کمپانی های بزرگ بازی ساز، در حال تغییر برای ساخت بازی های کم هزینه و همه گیری ست که با توجه به هزینه کم تولید، بازگشت مالی بسیار شگفت انگیزی را برای تولیدکنندگان در بر خواهد باشد.

یکی از مدل های طراحی چنین پروژه هایی، بازی های رایگان است. بطوری که تولید کنندگان و ناشرین بازی خود را بصورت رایگان به بازار عرضه کرده و با روش های نوین درآمدزایی، تلاش به کسب درآمد، آن هم پس از عرضه در بازار می نمایند.

عموما سکوی مقصد این نوع بازی ها، تبلت ها و گوش های تلفن همراه هوشمند است و دلیل انتخاب این هدف، همه گیر بودن آن در سطح وسیعی از جامعه است.

اما نکته حائز اهمیت این است که عرضه یک بازی رایگان، به خودی خود تضمین کننده بازگشت هزینه و سودهای کلان برای تولیدکنندگان نیست.

“طراحی بازی های رایگان” عنوان بخشی از مجله “بازینـــــامه” بوده که قرار است به صورت سلسله مقالاتی پیوسته به مخاطبان ارائه شود و نحوه طراحی این نوع از بازی ها را، بصورت علمی آموزش دهد.

لازم به ذکر است که مجله “بازینـــــامه” بصورت ماهیانه منتشر خواهد شد و نخستین شماره از آن، در تاریخ یکم مهرماه سال جاری، از وبسایت رسمی مجله، به نشانی www.bazinameh.org منتشر خواهد شد.