حضور ایران در نمایشگاه بین المللی گیمزکام ۲۰۱۵

عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه بازی، به رویداد سالیانه Gamescom که یک نمایشگاه تجاری برای بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود، اطلاق شده است. چرا که مساحت نمایشگاه گیمزکام که در سال گذشته ۱۸۰ هزار مترمربع بود امسال با ۱۸ درصد افزایش به ۱۹۳ هزار مترمربع حدود ۲۷ برابر یک زمین فوتبال رسید. همچنین این نمایشگاه امسال بیش از ۳۵۰ هزار بازدیدکننده به خود جذب کرد در حالی که رویداد E3 در آخرین دوره خود که چندی پیش برگزار شد تنها ۴۸ هزار و ۹۰۰ بازدیدکننده داشت. از سوی دیگر E3 تنها محدود به افراد شاغل در صنعت بازی‌سازی می‌شود ولی در نمایشگاه Gamescom به جز روز اول در باقی روزها بازدید برای عموم آزاد است و بسیاری از علاقه مندان بازی‌های ویدیویی، با اشتیاق و علاقه‌ای زیاد راهی این مرکز می‌شوند تا قبل از سایرین، بازی‌ها را ببینند و احتمالاً دقایقی هم با نمونه‌های اولیه و آزمایشی آن بازی کنند.

امسال بیش از ۶ هزار خبرنگار گیمزکام را پوشش دادند و ایتالیا، چین، آرژانتین، کانادا، مکزیک، انگلیس و کشورهای دیگر فعال در زمینه بازی‌های رایانه‌ای در این نمایشگاه شرکت داشتند. ایران هم به عنوان تنها نماینده خاورمیانه در بازی‌های رایانه‌ای در این نمایشگاه حضور یافت تا آخرین دستاوردهای صنعت بازی‌های رایانه‌ای کشور را به معرفی کند.

لذا مصاحبه‌ای را با مهندس مهرداد آشتیانی، به عنوان یکی از نمایندگان حضور یافته از ایران در این نمایشگاه ترتیب دادیم که این مصاحبه در شماره اول مجله تخصصی-آموزشی بازینـــــامه منتشر خواهد شد. مهندس آشتیانی در این مصاحبه به موضوعاتی اشاره خواهد کرد که می توان به پیشرفت و بین المللی شدن صنعت تولید بازی های ویدئویی و رایانه ای در ایران امیدوراتر شد.