جشنواره ای برای نسل ما، نسلی که باید نسل بازی خطاب شود!

گزارش ویژه مجله بازینـــــامه از پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران

صنعت بازی­ سازی ایران کم­ کم دارد بزرگ می­ شود و دیگر آن کودک همیشگی نیست که نتوان به آن ایراد گرفت و آن را نقد کرد. وقتی این صنعت نوپای ما در حال رشد است و انواع و اقسام جشنواره­ ها و برنامه­ ها برایش ترتیب داده می­ شود لازم است هم نکات مثبتش را خاطر نشان کرد و هم نکات منفی­ اش را. به همین جهت قصد داریم تا نگاهی مفصل به پنجمین جشنواره بازی­ه ای رایانه­ ای تهران بیندازیم.

همانطور که اطلاع دارید چند سالی است به همت بنیاد ملی بازی­ه ای رایانه­ ای، جشنواره­ ای تحت عنوان جشنواره بازی­ های رایانه­ ای تهران برگزار می­ شود که محوریت آن بازی­ های ایرانی است. در سه دوره نخست همراه با جشنواره، نمایشگاه نیز برگزار می­ شد که متاسفانه دو سال است خبری از نمایشگاه نیست. نمایشگاهی که نسبت به خود جشنواره بازخورد­های بهتری داشت و بازی­ سازان ایرانی می­ توانستند محصولات خود را از نزدیک به مخاطبان ارائه دهند.

امسال هم مانند سال­ های گذشته قرار بر این شد تا پنجمین دوره از جشنواره برگزار شود. جشنواره از تیر ماه شروع شد و بازی­ سازان عناوین خود را ارسال کردند تا توسط داوران بررسی شود. این داوری تا اواخر مرداد ماه ادامه داشت و سرانجام در چهارم شهریور ماه سال جاری نوبت به اختتامیه جشنواره رسید.

متن کامل گزارش را می توانید یکم مهر ماه سال جاری در مجله بازینـــــامه مطالعه کنید.